singer

Vanda

Vanda Krajčovičová

Birth: 1986, Nitra, SlovakiaVanda
Zdroj: SOUL FOR SHOW


Buď správcem tohoto profilu


Speváčka a skladateľka Vanda (nar. v Nitre, 1986) sa venuje hudbe od skorého veku, prvé skladby začala písať v 12 rokoch. Dnes je autorkou viac ako 120 piesní a ich textov. Skladanie hudby je najsilnejšou vášňou a prioritou číslo jeden v živote tejto mladej a talentovanej umelkyne. Ako sama hovorí: “Piesne nikdy neklamú. To je na nich to úžasné. Hoci by som sa snažila skryť svoje pocity pred svetom, jednoducho mi to nedovolia. Moje skladby vnímam nielen ako intímnu spoveď, ale aj ako psychoterapiu – cítim sa pokojnejšie zakaždým, keď tú bolesť či radosť dostanem na papier.” Na koncertné pódium sa prvý krát postavila ako 15 ročná, kedy začala hrať s miestnymi kapelami (Mercery st. a The Red One). Nezáleží na tom, kam ide, jej hudba a tvorba cestuje vždy s ňou, čo viedlo k niekoľkým koncertom v Santa Fe, Argentína a v Ríme, Taliansko.
Jej život je primárne o hudbe a cestovaní. Pred pobytom v Argentíne žila Vanda niekoľko rokov v USA a stále plánuje cestovať aj naďalej. Speváčkino prvé demo Invisible zaujalo nielen publikum, ale aj slovenské médiá, Rádio_FM vysielalo 14 týžňov jej skladbu Will You Catch Me. Jej druhý album, EP s 5 skladbami mapujúcimi jednotlivé fázy a zmeny v jej živote bol nahraný v lete roku 2010 spolu s Vandinou kapelou. Inšpiratívna bola aj práca s rôznymi hudobníkmi, umelcami a producentmi z celého sveta (Taliansko, Veľká Británia, Francúzsko, Rakúsko, atď).
Vandin najnovší počin je zachytený v jej prvom štúdiovom full-track albume s názvom Astrology: “Chcela som, aby každá skladba bola iná, ale pritom stále ja a myslím, že nakoniec sa nám táto myšlienka podarila celkom dobre premietnuť do albumu ako celku. Na jednej strane sa to udialo prostredníctvom žánrovej rôznorodosti a na druhej celkovým spracovaním a správami, ktoré sa ním snažím vysielať. Skladba Astrology rozvíja dve dejové línie, resp. ju chápem ako dvojdimenzionálnu. Jednou z dimenzií, tou zrjemou, je dilema v láske, v ktorej napokon nevyjde nikto ako víťaz a tá druhá je hlbšia, skôr duchovná či až transcendentálna a hovorí o niečom mimo nášho vedomia, ktoré nás ako ľudí ovplyvňuje.”

Added: 30.05.2014, Marek