singer

Majk Spirit

Michal Dušička

Birth: 28.08.1984, Bratislava, SlovakiaMajk Spirit
Zdroj: SOUL FOR SHOW


Správce tohoto profilu
lenka1994


známy najmä pod umeleckým menom Majk Spirit (predtým používal mená Dilema, Koko Šajs a Koko Najs) je slovenský rapper a člen skupiny H16. V roku 2011 vydal svoj prvý sólový album Nový človek. V roku 2011 získal 2 ocenenia v ankete Slávik - objav roka a cenu za najlepší videoklip roka. V roku 2012 sa stal víťazom ocenenia MTV Europe Music Awards v kategórii Best Czech and Slovak Act.
V ranom veku trávil skoro každé letné aj zimné prázdniny v Starom Smokovci, kde má rodinu. V mladosti sa Spirit venoval karate (do konca siedmej triedy na základnej škole) a futbalu, spolu so Suverenom hrával v ŠK Slovan. Spirit nevie hrať na žiadny hudobný nástroj, aj keď niekedy skúšal hrať na bicie, keďže jeho otec hrával. V rozhovore v roku 2011 spomenul, že rád by sa naučil hrať na klavíri.
Vo voľnom čase sa venuje aj čítaniu kníh a veciam ako napr. ezoterika. Spirit spomenul v jednom rozhovore, že začal čítať viac, keď mal 14, lebo jeho otec ho prichytil pri záškoláctve a našiel mu marihuanu. Vtedy začal čítať aj životopis Edgara Cayceho. Medzi jeho obľúbených autorov patrí aj Osho, od ktorého prečítal viac ako 20 kníh. Marihuanu spomenul neskôr veľakrát, či už v textoch, rozhovoroch alebo v roku 2012, keď sa na udeľovaní cien Slávik 2011 poďakoval okrem rodiny aj hudobným kolegom, manažérom a vesmíru, že stvoril zelenú rastlinu (marihuanu), ktorá mu pomáha pri písaní textov. Spirit si myslí, že karma existuje a pre neho je to vesmí­rny zákon, ktorý platí­ pre všetkých a bez ohľadu na to, či o ňom vedia, alebo nie. V roku 2011 sa zúčastnil FIM 2 (Fórum inšpiratívnych myšlienok), kde mal prednášku a predviedol naživo niektoré jeho skladby.
Majk Spirit má vysokoškolské vzdelanie, vyštudoval management a biznis na City University v Bratislave.

Added: 12.12.2013, Marek