singer

Miro Jaroš

Birth: 14.03.1978, Žilina, SlovakiaMiro Jaroš
Zdroj: SOUL FOR SHOWNarodil som sa 14.marca 1978 v Žiline. Vyrastal som v malej dedinke Teplička nad Váhom, kde dodnes býva moja rodina. V súčasnosti žijem a pracujem v Bratislave.

Od malička som veľmi rád spieval a tancoval. Mal som mnoho záľub, ktoré sa s pribúdajúcim vekom síce neustále menili, ale hudba medzi nimi nikdy nechýbala. Môj najväčší sen – stať sa spevákom – sa začal napĺňať v dvanástich rokoch, kedy som skladal prvé vlastné texty a melódie. Spieval som síce v škole, doma, či pri práci na záhrade, ale nikdy som nemal možnosť spev aj študovať.

Po skončení strednej školy som odišiel do Veľkej Británie, kde som viac ako dva roky pracoval a najmä sa učil po anglicky. Krátko po mojom návrate domov sme s kamarátmi založili skupinu ON THE WAY, ktorá sa venovala tanečnej hudbe a zožínala úspech v žilinskom kraji a regionálnych hitparádach. Neskôr sa však táto formácia rozpadla a ja som sa po čase stal sólovým spevákom chlapčenskej popovej skupiny R.A.Y.S. zo Žiliny. Nakoľko sa nám však nepodarilo získať zmluvu so žiadnym nahrávacím štúdiom, nasledoval môj odchod do Izraela, ktorý bol motivovaný najmä snahou zarobiť peniaze na vydanie vlastného albumu.

Pôvodne som sa chcel ďaleko od domova zdržať iba pár mesiacov, ale napokon sa Tel Aviv stal mojim druhým domovom na takmer štyri roky. Zamiloval som si kultúru tamojších ľudí, dokonca som sa predstavil aj v malej úlohe slovenského cudzinca v izraelskom filme WHAT A WONDERFUL PLACE. Neskôr som podpísal zmluvu s modelingovou agentúrou IMAGE MODELS a predvádzal módu rôznych úspešných značiek na viacerých prehliadkach a podujatiach. Popritom som si rozšíril svoje jazykové znalosti o náročnú hebrejčinu.

Ani počas pobytu v Izraeli nestratila hudba svoje dôležité miesto v mojom živote. Neustále som skladal nové pesničky, ktoré boli neskôr aj nahrané v štúdiu ako demo nahrávky. Vtedy došlo aj k prvému stretnutiu s producentom Gerrym Wlodawskym, ktorý sa neskôr stal producentom môjho debutu EXOTERIKA.

Na Slovensko som sa vrátil až v roku 2004, a to len kvôli súťaži Slovensko hľadá Superstar, ktorá pre mňa znamenala príležitosť zviditeľniť vlastnú hudbu a ukázať, čo vo mne je. Viedla ma viera vo vlastný úspech a motivácia nahrať vytúžené CD.

V mimoriadne úspešnej súťaži Slovensko hľadá Superstar som postúpil do finálovej jedenástky, do ktorej ma vyniesol druhý najväčší počet diváckych hlasov zo všetkých semifinálových kôl. V náročnej konkurencii mi napokon patrilo šieste miesto. Po skončení finále sme spolu s ďalšími „superstarovskými“ kolegami odohrali veľké koncertné turné, ktoré malo skvelý divácky ohlas. Zároveň som sa podieľal na získaní 10-násobnej platinovej platne za singel Kým vieš snívať, ktorý vytvoril absolútny rekord v predajnosti v histórii Slovenska a taktiež platinovej platne za výberový album TOP 11 – Slovensko hľadá Superstar, na ktorom zaznela moja verzia hitu Boro Boro.

V súčasnosti sa naplno venujem najmä spievaniu a hudbe, ale miesto v mojom živote má napríklad aj tanec a moderovanie. Všetko o mojich umeleckých aktivitách sa môžete dozvedieť práve na týchto internetových stránkach.

Added: 12.03.2014, Marek