singer

Suvereno

Lukáš Lacko

Birth: 15.11.1984, Bratislava , SlovakiaSuvereno
Správce tohoto profilu
rajo101


Rapper známy pod umeleckým menom Suvereno (kedysi El Suvereno, MCL alebo Laky)je súčasťou skupiny 2H+.

Suvereno (v tom čase ešte MCL) vytvoril a stal sa v roku 2001 členom bratislavskej skupiny 2H+, ktorá vydala v roku 2005 album Taktomalobyťataktobude, singel Bar Element v roku 2006 a album Premium v roku 2007. Spolu s Vladisom z 2H+ účinkoval v muzikáli Príbeh ulice.

Ako sólový umelec má na konte zopár skladieb, rovnako spoluprácu s Vierou Berkyovou na skladbe pri propagácii Eura a tiež na albume Dominiky Mirgovej v skladbe „Give It Up“. V roku 2007 sa v booklete albumu Premium od 2H+ objavila prvá informácia o Suverenovom sólo albume, vtedy naplánovanom na rok 2008. 18. júna 2008 bol na webe Hip-Hop.sk predstavený v premiere videoklip „Moje meno/Grillz“ a informácia o posunutí vydania albumu o niekoľko mesiacov. Na začiatku roka 2010 bol predstavený ďalší videoklip ku skladbe "Propaganda". Suvereno sa stal súčasťou projektu ESO spolu s Grimasom a Majk Spiritom. Na jar 2010 hosťoval na Vladisovom albume Generácia v dvoch skladbách a potvrdil informácie o prvom sólovom albume, ktorému dal meno Král vs Joker a po mnohých odkladoch vyšiel 17. mája 2010 Album Král vs Joker vyšiel pod labelom Zlatý prach s distribúciou od Sony BMG.

V júni vypustil spolu s Majk Spiritom z H16 futbalovú skladbu "Slovensko v Afrike" produkovanú Deryckom inšpirovaná postupom Slovenska na majstrovstvá sveta. V skladbe boli použité aj výkriky komentátora Marcela Merčiaka.

Začiatkom roka sa objavil na Streettape mixtape od bratislavského rappera Bacila a v priebehu roka by mal vydať mixtape Zlatá stredná cesta. V priebehu prvého polroka 2011 pracoval na mixtape Zlatá stredná cesta, z ktorého každú nedeľu v rámci Suve Sundays zverejnil jednu skladbu z mixtapu na svojom facebook profile. Mixtape vyšiel začiatkom júla a obsahuje hostí ako Dominika Mirgová (účinkujúca pod menom Lady D), Majk Spirit, Cigo, Supa a ďalší. Takisto účinkuje v pokračovaní muzikálu Príbeh Ulice 2. V lete sa objavil v skladbe "Ak to musí byť" od Paul Project, ktorá sa dočkala hranosti v slovenských rádiách s najvyššou pozíciou 26 a pozíciou 5 medzi domácimi skladbami. 4. septembra vypustil klip ku skladbe "Rebel", kde hosťuje Majk Spirit a ohlásil album Alchymista na november 2012 a EP spolu s Majk Spiritom na jar 2012. 1. marca vypustil videoklip ku skladbe "Osloboď myseľ", kde sa ako hosť objavil Paul Project a skladbu produkoval český producent Emeres. Skladba sa mala objaviť na Suverenovom pripravovanom albume Alchymista, no nakoniec sa na album nedostala. Spolu s videom sa objavili aj informácie o pripravovanom videu "Moji zlatí" z mixtapu Zlatá stredná cesta, ktorý bol odpremiérovaný 30. marca 2012. Na skladbe aj vo videu hosťoval rapper Supa.7. júla mal premiéru videoklip ku skladbe "Life", ktorú produkoval Billy Hollywood. 11. novembra mal premiéru ďalší videoklip "Bláznovstvá", kde sa ako hosť objavila Lucia Molnárová. Alchymista vyšiel 19. novembra 2012 a obsahuje hostí ako Majk Spirit, Paul Project, Kali, Samuel Tomeček, Dan Nekonečný a ďalší. O produkcie sa okrem iných postarali aj Billy Hollywood, Milenium Music, Oliver Fillner a DJ Mad Skill. Ďalšie videoklipy boli spravené k skladbám "Empatia", "Výzva" a "Brána 2012". Medzitým Suvereno hosťoval v skladbe od Paul Project s názvom "Radosť", ku ktorej bol tiež urobený videoklip.

Added: 13.03.2014, Marek

Facebook


Similar artists

stage
H16
stage
Drvivá Menšina
stage
Kany
stage
Škrupo