Kapela Kvety v podpaží predstavuje nový singelnovinka

Skupina Kvety v podpaží len nedávno prekvapila unikátnym videoklipom, ktorý jej líder nakrúcal uprostred zimy v mrznúcej vode, a už má ďalšiu novinku! Skupina z Košíc predstavuje singel „Vytesané v kameni“, ku ktorej stihla nakrútiť aj videoklip. Rytmická skladba patrí v kapele medzi najobľúbenejšie, pretože je veľmi pestrá. Hudbu k singlu zložili spoločne všetci členovia kapely – Martin Lechman, Ján Lechman, Filip Kluknavský a Lukáš „Kolja“ Kolivoška, bývalý člen kapely I.M.T. Smile, ktorý sa postaral aj o jej produkciu. Text napísal Peter Filčík. Skladbou „Vytesané v kameni“ chcú Kvety v podpaží odkázať svetu, že vedia o svojich chybách, napriek tomu sa snažia zostať samými sebou! Novinku plánujú zahrať fanúšikom na koncerte v Bratislave 23. apríla v klube RockOK a v lete na najväčšom rockovom festivale TOPFEST.

Slovenská skupina Kvety v podpaží predstavuje ďalší singel z EP Skorocel. Hudbu k skladbe "Vytesané v kameni" zložili všetci členovia kapely spolu, text napísal Peter Filčík. Produkciu si zobral na starosť Lukáš „Kolja“ Kolivoška, mixoval a mastroval Róbert Tkáč.
„Pieseň „Vytesané v kameni“ patrí k našim najobľúbenejším. Je o pocitoch, ktoré človek prežíva, ak vie, že niektoré veci by možno mal na sebe zmeniť, ale nakoniec ich aj tak nezmení. Sme totiž všetci takí akí sme, svojsky krásni. Aj keď sme si vedomí svojich chýb, snažíme sa zostať samými sebou. Skladba patrí medzi tie rýchlejšie, ktoré sa nachádzajú na EP-čku Skorocel. Veľmi sa mi páči jej charakter, jej pestrosť, jej rýchlosť a schopnosť rozhýbať nás samotných, keď ju hráme,“ hovorí líder kapely Martin „Lecho“ Lechman.

K skladbe „Vytesané v kameni“ stihli chalani nakrútiť aj videoklip. Po zaujímavom klipe k piesni "Prázdne slová", v ktorom sa frontman okúpal v zamrznutom jazere, teraz skupina zvolila minimalistický klip priamo z hudobného štúdia.

„Klip nám režíroval mladý talentovaný chalan, rodák z Bardejova Nikolas Bernáth, ktorý momentálne pôsobí v Košiciach. Okrem kamery sa venuje aj fotografovaniu, je aj spoluzakladateľom priestoru s názvom Kotolňa, kde organizuje rôzne výstavy, či podujatia. Klip je viac menej jednoduchý, má znázorniť nás, kapelu, ako partiu pozitívnych ľudí, ktorí milujú hudbu a vôbec, to čo robíme. Je oveľa pokojnejší oproti tomu predošlému, nie je v ňom zima,“ smeje sa Martin Lechman.

Single "Prázdne slová" a "Vytesané v kameni" pochádzajú z projektu „Skorocel“, ktorý kapela predstaví na koncertoch.

„V kapele sa momentálne pripravujeme na nadchádzajúce koncerty, ktoré nás čakajú. Najbližšie si nás môžete vypočuť 23. apríla v RockOK v Bratislave. Zároveň sme opäť zavretí v štúdiu a nahrávame nové piesne. Takže hýrime aktivitou. No a veľmi sa tešíme aj na naše vystúpenie na najväčšom rockovom festivale, na TOPFEST-e. Tam to plánujeme naozaj poriadne roztočiť,“ dodáva Martin Lechman.

Sympatickí hudobníci si uvedomujú, že názov kapely Kvety v podpaží niekomu môže znieť trochu bizarne, no nechcú sa ho vzdať. Ako tvrdia, kvety symbolizujú niečo pestré, farebné, tak ako ich hudba. V názve si treba predstaviť kyticu kvetov, ktorú nesie muž žene a má ju po ceste uloženú v podpaží. Kapela hrá v zostave Martin „Lecho“ Lechman, Ján Lechman, Filip Kluknavský a Lukáš „Kolja“ Kolivoška, bývalý člen kapely I.M.T. Smile. Všetky aktuálne informácie nájdete na https://www.facebook.com/kvetyvpodpazi/?fref=ts


Added: 20.04.2016, Marek

Related photos

fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
foto

Fotografie: Nikolas Bernáth, Jaris