Nová pieseň kapely Kvety v podpaží je oslavou milovania!novinka

Východoslovenská skupina Kvety v podpaží predstavuje nový singel, ktorý je oslavou lásky a vášne. Pieseň „Poď sa milovať“ je zhudobneným vyznaním najkrajšieho citu. Ústrednou témou pokojného songu je láska medzi dvoma ľuďmi. Skupina ju venovala všetkým, ktorí majú vo svojom živote niekoho, s kým sa radi milujú, alebo sa túžia milovať. Autormi jemnej piesne sú bratia Lechmanovci – Martin a Ján. Singel dostal aj filmovú podobu. Klip chalani robili vrstvením krátkych videosekvencií a je mixom rôznych nálad. Započúvajte sa do piesne, ktorá k letu neodmysliteľne patrí! Láska predsa kvitne najmä v týchto mesiacoch.

Kapela Kvety v podpaží tentoraz prichádza s niečím celkom netradičným. Predstavuje pieseň, ktorá je oslavou vášne a lásky.

„Náš nový singel nesie veľavravný názov „Poď sa milovať“ Zhudobnili sme ním vyznanie k tomu najkrajšiemu citu, aký existuje. Pieseň je určená všetkým, ktorí majú vo svojom živote niekoho, s kým sa radi milujú, alebo sa túžia milovať. Témou songu je bytostná láska medzi dvoma ľuďmi. Pre mňa osobne je možno najviac oslavou ženského tela a vášne, ktorú žena dokáže spôsobiť u muža,“ vysvetľuje líder kapely Martin „Lecho“ Lechman.
Nový singel je netradičný najmä svojim rukopisom. Po „tvrdších“ skladbách, ktorými Kvety v podpaží dosiaľ bodovali, tentoraz chalani ukázali, že vedia zložiť aj niečo veľmi jemné.

„S prvotným námetom prišiel už dávnejšie môj brat Ján. Autormi sme obaja. Ani sám neviem celkom presne vysvetliť, ako som sa dostal k napísaniu niečoho takéhoto celkom odlišného od čohokoľvek, čo sme dosiaľ vydali. Viem len, že som mal chuť nahrať „pokojnejšiu pieseň“. Mám totiž veľmi rád jemné pesničky s výpovednou hodnotou. Preto sa vlastne celou piesňou ozývajú moje pocity,“ dodáva Martin „Lecho“ Lechman.

Kapela hovorí o novom komornom singli ako o osobnej výpovedi. Sympatickí Východoslováci už k nemu stihli pripraviť aj videoklip.

„Klip je tvorený miešaním a vrstvením krátkych videosekvencií. Mixuje nálady a jednotlivé vrstvy reprezentujú nánosy zážitkov a asociácií obvykle spájaných s romantikou a milovaním. To znamená, že video je abstraktné, neukazuje prstom presne na niečo, len navádza na náladu. Tvorcom videa je naša kamarátka Zana, ktorá pieseň posunula do ďalšej roviny. Ukázala v ňom ženský pohľad na tému, ktorá nás všetkých doslova spája. Je to po prvýkrát, čo naše video vytvorila žena. Myslím, že hlavne pri tejto tematike je dôležité aby tu bolo cítiť aj ženský prínos. Hlavnými „hrdinami“ klipu sú momenty, nálady, pohľady, gestá. Je ich veľmi veľa a nie je dôležité, kto vo videu je, ale čo z neho vyžaruje,“ uzatvára Martin „Lecho“ Lechman.

Kvety v podpaží sú mladou skupinou, ktorá bodovala singlom a klipom „Prázdne slová“ z ich posledného albumu „Skorocel“. Kapela má tento rok za sebou prvé vystúpenie na najväčšom rockovom festivale na Slovensku, na Topfeste. Kvety v názve kapely symbolizujú niečo pestré, farebné, tak ako ich hudba. Kapela hrá v zostave Martin „Lecho“ Lechman, Ján Lechman a Filip Kluknavský. Všetky aktuálne informácie nájdete na https://www.facebook.com/kvetyvpodpazi/?fref=ts


Added: 21.07.2016, Marek

Related photos

fotofoto

Fotografie: Pavol Karell