Marián Varga si na koncerte Big Beat de Luxe zahrá s najlepšími muzikantami, akých tu mámenovinka

Žijúca legenda slovenskej hudby, geniálny skladateľ a klavirista Marián Varga sa 23. novembra predstaví v bratislavskej Starej Tržnici na jedinečnom koncerte Big Beat de Luxe! Na jednom pódiu sa stretnú špičkoví hudobníci Marián Varga, Pavol Hammel, Fedor Frešo, Fero Griglák a Martin Valihora. Do Bratislavy zavítajú aj legendy českého bigbítu Vladimír Mišík, Radim Hladík a poľská hudobná ikona Józef Skrzek! Marián Varga sa na unikátne hudobné spojenie teší, pretože sú to najlepší muzikanti, akých tu máme!

Bratislavská Stará Tržnica zažije už tento víkend jedinečné spojenie hudobných legiend s názvom Big Beat de Luxe! Na jednom pódiu sa 23. novembra stretnú špičkoví hudobníci Pavol Hammel, Marián Varga, Fedor Frešo, Fero Griglák, Martin Valihora Marián Varga. Žijúca legenda slovenskej hudby, geniálny skladateľ a klavirista plánuje predstaviť program, ktorý vznikol vlani na jeseň pri spoločnom projekte s Radimom Hladíkom a s Józefom Skrzekom.

„Minulý rok sme v Liptovskom Mikuláši spoločne vystúpili v programe Mosty. Vznikla tam jedna superkapela, ktorej bázu tvorili členovia kapely Blue Effect plus Józef Skrzek z kapely SBB, bubeník z Locomotiv GT, Palo Hammel a ja. Tentoraz sa k nám pridá aj Vladimír Mišík a vlastne celé Collegium Musicum. Budeme hrať od každého niečo a nejakú spoločnú improvizáciu. No a každá kapela bude mať svoj vlastný blok.“ Konštatuje Marián Varga.

Do bratislavskej Starej Tržnice zavítajú aj legendy českého bigbítu Vladimír Mišík, Radim Hladík a poľská hudobná ikona Józef Skrzek, multiinštrumentalista, spevák a skladateľ slávnej skupiny SBB. Marán Varga sa na spojenie bigbítových hudobníkov teší.

„Nie je to každodenné zoskupenie hráčov, mám radosť z kamarátov, ktorých nestretávam často. Ale aj primeraný rešpekt k náročnosti celého koncertu, keďže nemáme časový priestor na nejaké skúšanie. O to viac sa budeme musieť sústrediť. Dúfam, že tam nakoniec vznikne uvoľnená improvizačná atmosféra.“ Plánuje Marián Varga.


Mariána Vargu spája s hudobnými velikánmi dlhoročné priateľstvo. S Radimom Hladíkom urobili niekoľko spoločných projektov a odohrali mnoho koncertov. S Józefom Skrzekom sa Marián Varga stretával počas Jazz jamboree v Poľsku.

„So všetkými hudobníkmi sme kamaráti, poznáme sa už desaťročia a máme mnohé hudobné aj mimohudobné spoločné zážitky. So všetkými hrám rád, pretože sú to najlepší muzikanti, akých tu máme. A platí to aj o mladých z Radimovej kapely. A Józef Skrzek je veľká osobnosť poľskej hudby, ktorá je vo všetkých ohľadoch výnimočná.“ Neskrýva obdiv Marián Varga.

Dvojhodinový koncert v troch dejstvách uvedie artrockový Blue Effect pod taktovkou skvelého gitaristu Radima Hladíka. Potom publikum očarí skupina Collegium Musicum, ktorá je od roku 1969 domovským prístavom Mariána Vargu. V zostave nebudú chýbať famózny gitarista Fero Griglák, basgitarista Fedor Frešo a legendárny bigbítový spevák Pavol Hammel. Vyvrcholením koncertu bude exkluzívna zostava Supergroup v unikátnom zložení - Marián Varga, Pavol Hammel, Józef Skrzek, Vladimír Mišík a Radim Hladík. Do bratislavskej Starej Tržnice vracia život Aliancia Stará Tržnica v spolupráci so Slovenskou sporiteľňou. 23. novembra si nenechajte ujsť výnimočný koncert Big Beat de Luxe s legendami slovenského, českého a poľského bigbítu. Vstupenky si môžete kúpiť na www.drhorak.sk, v predajni Dr. Horák na Medenej ulici 19 v Bratislave a v sieti Ticketportal.

PROGRAM BIG BEAT DE LUXE 23.11. 2014

BLUE EFFECT feat. Radim Hladík (CZ)
COLLEGIUM MUSICUM (SK)
Marián Varga / Fedor Frešo / Fero Griglák / Martin Valihora
prestávka
SUPERGROUP (CZ, SK, PL)
Józef Skrzek (Poľsko), Vladimír Mišík (CZ), Radim Hladík (CZ)
Marián Varga (SK), Pavol Hammel (SK)


Added: 18.11.2014, martin

Related photos

foto