Kapela AYA pripravila Žiline špeciálne Rockové Vianoce a pokrstila nový singelnovinka

Rockeri z AYA prežili vlastné špeciálne Vianoce! Skvelá atmosféra, množstvo rockovej tvorby a nadšené publikum ovládli „Rockové Vianoce“ v Žiline! AYA odohrala 17-ty ročník rockovo – vianočného koncertu, na ktorom odzneli najväčšie hity podľa výberu samotných fanúšikov. Nechýbal krst nového singlu „Čiary“ a špeciálni hudobní hostia. Vrcholom večera bolo vystúpenie 5-násobného Zlatého Slávika Petra Cmorika, ktorý spolu s AYAkmi odpálil spoločnú skladbu! Rockeri z AYA sa po oslave Vianoc s priaznivcami nevedia dočkať sviatkov s rodinami.

Žilina zažila špeciálne Vianoce! Pre fanúšikov rockovej hudby aj tento rok pripravili členovia skupiny AYA rockovo – vianočnú nádielku. V Dome odborov v Žiline vládla výborná atmosféra a publikum nadšene spievalo hity kapely AYA. Playlist koncertu si zvolili samotní priaznivci rockovej stálice. Rockeri z AYA si svoje „Rockové Vianoce 2014“ užili plnými dúškami!

„Atmosféra bola opäť skvelá. Výborný zvuk, profesionálne svetlá, fantastickí ľudia, no proste super šou ako má byť. V takých podmienkach je radosť hrať, veľmi sme si to užívali. Bol to jeden z najlepších ročníkov. Hrali sme playlist, ktorý nám v ankete na facebooku zostavili fanúšikovia. Takže máme pocit, že všetky pesničky mali veľký úspech, ale samozrejme, „Malý princ“ opäť vyhral.“ Hovorí s radosťou gitarista skupiny AYA Mário Tománek.

Rockové Vianoce 2014 boli tentokrát jedinečné aj tým, že na nich sympatickí rockeri odpálili novinku s názvom „Čiary“! Singel pokrstila moderátorka a fanúšička skupiny Ivana Strelcová.

„Pred premiérou sme singel pokrstili čistou, pramenistou vodou z klasickej plechovej krhličky. Krstnou mamou sa stala naša dlhoročná kamarátka a moderátorka Rockových Vianoc Ivanka Strelcova. Potom prišla dlhoočakávaná chvíľa a „Čiary“ sme dali naživo! Bol to naozaj fantasticky pocit, keď sme videli, že fanúšikovia skladbu poznajú a spievajú si aj jeho text a to sme ho zverejnili len nedávno.“ Teší sa Mário Tománek.

Okrem live premiéry nového singla obdarovali AYAci fanúšikov rocku nezvyčajným darčekom v podobe zaujímavých hostí. Na Rockové Vianoce 2014 si AYA pozvala kapelu Mad Frequency a Arzén. Vrcholom večera bolo vystúpenie 5-násobného Zlatého Slávika Petra Cmorika!

„Na konci koncertného bloku sme na pódium pozvali Peťa, ktorý s nami zaspieval skladbu „So mnou“ z nášho Best of CD „AYA – 20 rokov v zayati ...to najlepsie + hostia“. Peťo je absolútny profík a s Borisom, s ktorým sa navzájom dopĺňali, sme to dali „na prvú“ aj bez skúšania. Potom už Peťo dotiahol Rockové Vianoce do úspešného konca a za neutíchajúceho aplauzu sa rozlúčil s publikom.“ Smeje sa Mário Tománek

Členovia kapely AYA sú spolu už 20 rokov a spoločne vianočné sviatky oslavujú práve koncertom „Rockové Vianoce“. No sviatkov v kruhu rodiny sa už nevedia dočkať a do Nového roku vstupujú s pracovnými predsavzatiami.

„Každý rok sa na Vianoce veľmi teším. To najdôležitejšie je, že sme všetci spolu a vládne láska a porozumenie. Najväčším predsavzatím kapely do Nového roku je dokončiť materiál na nové CD, ktoré chceme vydať koncom marca. Bude to naše siedme „dieťa“. Ďalším predsavzatím je, aby sme album dobre uviedli a hrali z neho nové pesničky na všetkých budúcoročných koncertoch. A náš bubeník „Pažo“ si opäť predsavzal, že sa už konečne stane otcom.“ Prezradil s úsmevom Mário Tománek.

Kapela AYA hrá aktuálne v zložení: Mário Tománek - gitara, Boris Lettrich - spev, Michal Bukviš - basová gitara, Rado Pažej - bicie nástroje a Stano Vandlík – klávesy. Rockeri naposledy vydali album v roku 2011 k 20. výročiu existencie s názvom „AYA – 20 rokov v zayatí …to najlepšie + hostia“. V blízkej budúcnosti sa fanúšikovia žilinskej kapely môžu tešiť na úplne nový album. Na pripravovanom CD budú tentokrát aj skladby v angličtine. AYA zároveň plánuje pokračovať s koncertmi po slovenských školách v rámci osvety proti drogám. Bližšie informácie nájdete na www.aya-music.sk.


Added: 22.12.2014, martin

Related photos

fotofoto
fotofoto
fotofoto
foto

Fotografie: Janka Jarošová