Peter Pann zakončil svoj najúspešnejší rok debutovým producentským albumom PROGRESSnovinka

DJ a producent roka 2017 aktuálne boduje v éteri s hitom Tancuj

Jeho skladby patrili v uplynulom roku 2017 medzi tie najhranejšie v slovenských rádiách. Napriek tomu je skôr nenápadnou sivou eminenciou stojacou v zákulisí Áčkových mien slovenskej hudobnej scény. V posledných mesiacoch si ho, však vďaka úspechu jeho singlov fanúšikovia našli a dôkazom ich priazne sa stala minuloročná cena Rádia Europa2 v kategórii Najlepší DJ. Peter Pann má za sebou prelomový rok. Uzavrel ho vydaním vlastného debutového producentského albumu Progress, ktorý stihol poslať do sveta presne na prelome starého a nového roka...

Z albumu už stihol vypustiť do éteru deväť singlov a asi najvýraznejšie z nich zarezonoval medzi fanúšikmi aktuálny track Tancuj, ktorý je featuringom Petra Panna s Mišom Bielym, Šortym a Kalim. Vo videoklipe z dielne A-Teamu pod vedením režiséra Michala Nemtuda si zatancoval Johnny Mečoch a jeho tanečnice:Jeden z najuznávanejších slovenských producentov súčasnosti vstúpil na scénu v roku 2000 ako DJ Mako. Od roku 2011 tvorí a vystupuje pod umeleckým menom Peter Pann. Napriek tomu, že na slovenskej scéne je jedným z najmladších producentov, jeho šou vypredávajú kluby na celom Slovensku, jeho skladby patria medzi najhranejšie v našich rádiách a človek by len veľmi ťažko hľadal umelca, s ktorým nespolupracoval.
Asi najčastejšie je známy slovenský producent spájaný s raperom Kalim, ktorý si práve Petra Panna vybral nielen za svojho dvorného producenta ale tiež DJa. Hoci je Peter Pann na trhu iba 6 rokov, v bilancii má už odprodukovaných 7 štúdiových albumov pre rôznych umelcov. Na sklonku roka 2017 sa rozhodol vydať ôsmy album svojej diskografie. Ten je však špecifický a výnimočný, ide totiž o jeho prvý vlastný producentský album. „Bol to vždy môj sen a podarilo sa mi ho zrealizovať až teraz. Celkovo som na albume pracoval niečo vyše roka,“ prezrádza na margo svojho prvého producentského hudobného dieťaťa.

Progress spája veľké množstvo žánrov, fanúšikovia tu nájdu hiphop, trap, edm, dubstep, reggaeton, afro house, future bass či dokonca reggae. Album prináša 19 trackov a spája až 32(!) hostí, pri čom zloženie featuringov je naozaj pestré – Áčkové popové mená (Emma Drobná, Celeste Buckingham) striedajú najsilnejšie tváre súčasnej rapovej scény (Separ, Dame, Čistychov) či legendy hiphopového undergroudu (Miky Mora) a uznávané osobnosti inštrumentálnej hudby (Peter Bulík). Celkom pochopiteľne, meno, ktoré sa na albume objavuje najčastejšie, je Kali - hosťuje celkovo v siedmych skladbách. Ako prezrádza Peter Pann, „všetkých 19 skladieb vznikalo s tým účelom, že vyjdú práve na tomto albume“. Nejde teda o náhodne pozbierané tracky z iných projektov, ale o unikátne single nahrávané iba pre Petra Panna a jeho producentský album - čo je ďalšie špecifikum a pridaná hodnota projektu Progress. „Pôvodne sa mal album volať inak. No zvolil som PROGRESS, nakoľko som chcel niečo jednoduché, výstižné a ľahko zapamätateľné. Keď si ho fanúšikovia vypočujú, pochopia, že toto slovo album vystihuje najlepšie,“ rozpráva Peter. Ktorý zo songov z albumu Progress je pre neho osobne najprogresívnejší a prečo? „Hasta manana. Je to zmes žánrov (reggae a dubstep) a ten drop, ktorý tam je, som programoval extrémne dlho,“ premýšľa a jedným dychom dodáva, že väčšina skladieb na albume posunula jeho vlastné vnútorné producentské mantinely na nový level.

Jeden z najsilnejších okamihov uplynulého roka, a zároveň jeden z hnacích motorov, aby Progress vydal ešte v roku 2017 bolo podľa Petrových slov ocenenie od fanúšikov v podobe ceny Rádia Europa2 v kategórii DJ roka. „Tento moment si pamätám veľmi dobre, nakoľko som ostal fakt prekvapený. Chcel by som sa poďakovať každému jednému, kto ma v tom podporil, ĎAKUJEM! Sľubujem, že aj do budúcna budem naďalej prinášať len to najkvalitnejšie, čo zo seba dokážem dať.“

Rok 2018 sa u Petra Panna bude niesť v znamení nových spoluprác s umelcami domácej scény, ktoré plánuje už dlhšie. Detaily si, však zatiaľ necháva pre seba, aby mali fanúšikovia prekvapenie. Okrem toho plánuje tiež pracovať na exporte svojej hudby za hranice Slovenska.

Album Progress vyšiel 19. novembra 2017 vo vydavateľstve PETER PANN PRODUCTION.


Added: 18.01.2018, martin

Related photos

foto