Mária Čírová dnes predstavuje nový singel a videoklip Dokonalý svetnovinka

Rok 2018 je pre Máriu Čírovú absolútnym vrcholom jej doterajšej kariéry. Úvod roka odštartovala ziskom prestížneho ocenenia OTO v kategórii Speváčka roka. Záver roka taktiež absolvuje vo veľkom štýle - galakoncertom 3ONE & 1ONLY MÁRIA ČÍROVÁ, na ktorom oslávi už 24. novembra 10 rokov na hudobnej scéne a zároveň aj svoje 30. narodeniny. To však nie je všetko. S rokom 2018 sa Mária lúči tiež prostredníctvom nového singla a videoklipu Dokonalý svet, ktorý premiéruje práve dnes, 20. novembra, presne v deň svojich okrúhlych 30. narodenín.Veľkolepý narodeninový koncert už tento týždeň
Už túto sobotu, 24. novembra odohrá Mária Čírová veľkolepú gala šou 3ONE & 1ONLY MÁRIA ČÍROVÁ. Koncert sa mal pôvodne konať v bratislavskom Istropolise na Trnavskom mýte. Vstupenky sa, však takmer okamžite vypredali, preto sa koncert napokon presunul do Incheba Expo Arény. Máriu bude počas slávnostného večera sprevádzať jej kapela, sláčikový orchester, spevácky zbor, cimbalovka i vokalisti. Dohromady sa na pódiu prestrieda až 40 účinkujúcich. Koncert bude rozdelený do troch tematických častí (ľudová, gospelová a popová), ktoré fanúšikov chronologicky prevedú celou Máriinou speváckou kariérou. Vstupenky na galakoncert sú v predaji v sieti Predpredaj.sk:
www.predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/3one-1only-maria-cirova-2018-11-24/


Dokonalý svet - Dokonalý záver úspešného roka
Presne v deň svojich 30. narodenín, 20. novembra Mária predstavuje ďalšie narodeninové prekvapenie – nový videoklip k piesni Dokonalý svet, ktorú vydala na svojom poslednom štúdiovom albume #2017. Skladba je dielom autorskej dvojice Mišo Biely – Samuel Kovács, ktorá je podpísaná tiež pod megahitom Unikát. Text singla nesie dôležité posolstvo, ktoré získava ešte väčšiu silu v spojení s Máriinými okrúhlymi narodeninami a jej 10. výročím na scéne. „Dokonalý svet hovorí o tom, ako plynie čas, a že by sme na to nemali zabúdať. Myslím, že je dobré, mať pred sebou stále nejaký cieľ – potom človek v živote nikdy nie je sám,“ vysvetľuje Mária symbolický text pesničky.
Keď Mária spoločne so svojím tvorivým tímom na čele s režisérom Jakubom Gulyásom premýšľala nad tým, ako toto životné posolstvo stvárniť vizuálne vo videoklipe, rozhodla sa prizvať na nakrúcanie uznávanú slovenskú herečku, Máriu Kráľovičovú, ktorá svojím aktívnym životným štýlom aj vo vysokom veku dokonale symbolizuje text piesne. „Pani Kráľovičová je pre mňa presne takou inšpiratívnou osobou. Fascinuje ma, ako prežíva život naplno, jej život je bohatý a plný zážitkov, plný krásnych stretnutí, toto je ten dokonalý svet, po ktorom každý z nás vnútorne túži. Som veľmi poctená, že pani Kráľovičová prijala moje pozvanie. Obe sme si nakrúcanie naozaj užili. Nikdy nezabudnem na okamih, keď pani Kráľovičová recitovala koníkovi na pľaci Sládkovičovu Marínu,“ spomína Mária na nezabudnuteľné nakrúcanie.

Videoklip s magickou jesennou atmosférou vykresľuje životné putovanie 3 generácií, ktoré stvárňujú Mária Čírová, jej dcérka Zoe a Mária Kráľovičová. Život je metaforicky zosobnený v postave koňa, a divák môže prostredníctvom interakcie jednotlivých postáv s koňom pozorovať, ako sa vekom človek vyvíja a mení svoj postoj k životu. Pôsobivý videoklip vznikal na ranči v Miloslavove neďaleko Bratislavy, kam chodí Mária jazdiť a hlavnú rolu si zahral práve kôň, na ktorom tu zvykne pravidelne trénovať. Dôležitým supervízorom počas nakrúcania sa preto stal Peter Andy Hric, Máriin tréner, ktorý dohliadal na to, aby kôň spolupracoval s hercami a režisérom a aby mu na pľaci nič nechýbalo.

Ako Mária prezrádza, videoklip Dokonalý svet plánovala vydať už dávno, nakrúcala ho totiž minulý rok v lete. Nečakane jej, však prišlo do cesty veľa povinností spojených s vydaním nového albumu a úspešná spolupráca s Benom Cristovaom. Napokon sa preto rozhodla, že vydanie videoklipu odloží a nechá si ho ako narodeninový darček. „Všetko je tak ako má byť. Odkaz videoklipu dokonale ladí k môjmu aktuálnemu súkromnému aj pracovnému jubileu a navyše sa krásne hodí k jesenno-zimnej atmosfére týchto dní,“ dodáva Mária na záver


Added: 20.11.2018, martin

Related photos

foto