Z nežnej blondínky tvrdá rockerka - speváčka LeRa prichádza s novou kapelou a drsným singlom Last Day



novinka

Slovensko má konečne poriadnu hardrockovú speváčku, ktorej hlasové dispozície môžu konkurovať i svetovým hviezdam. Speváčka LeRa prichádza po 8-ročnej sólovej pauze s novou formáciou LeRa and the BEaST, agresívnym zvukom a pesničkou „Last Day“. K energickej skladbe vznikol aj videoklip, ktorý presne vystihuje vtedajšie emočné rozpoloženie LeRy. V drsnom klipe uzavrela temperamentná speváčka kapitolu svojho expartnera, ktorého si zahral talentovaný Tomy Kotty.



LeRa sa po dlhšej sólovej pauze, počas ktorej sa venovala divadelným a muzikálovým projektom a speváckemu triu LADY COLORS, rozhodla prizvať si skvelých muzikantov a spoločne vytvorili novú formáciu s názvom „LeRa and the BEaST. Bubeník Laco Kováč, basgitarista Peter Kocian a gitarista Tomáš Vavrek tvoria hardrockovú zostavu, ktorá sa zameriava na nekompromisne tvrdý rockový štýl.

„Mnoho ľudí ma odrádzalo od tohto hudobného žánru, lebo dnes je mainstream zameraný na pop, r’n’b a hip-hop, ale ja som mala neskutočnú chuť robiť si moju muziku po svojom, bez kompromisov a presne tak, ako to cítim. Vybrala som si super hudobníkov, ktorí hudbu cítia rovnako a náš prvý singel je len ochutnávka z toho, čo ešte pripravujeme. Milujem tvrdú muziku, energiu kapely a ten skvelý psychoventil, ktorý tento žáner umožňuje. Človek sa vykričí zo všetkých emócií, vyskáče sa, dá zo seba von všetko, čo ho trápi a v bežnom živote si žije úplnú pohodičku,“ prezradila LeRa.

Hudbu aj text novej skladby „Last Day“ napísala sama speváčka. Charakterizujú ju agresívne gitarové reefy a zapamätateľné, no hudobne premyslené aranžmány, ktoré skvelo dopĺňajú LeRin chrapľák a spevácky temperament.

„Pesničku som napísala už dávnejšie, ešte keď som skúšala robiť muziku s inou kapelou, ale tam nebola cesta. Súčasťou skupiny bol aj môj expartner, ktorý bol despotický a jednoducho sa s nim nedalo ani pracovať, ani existovať. Ale aspoň vďaka jednej z našich nespočetných hádok vznikol na parkovisku pred skúšobňou text a melodická linka. Neskôr som skladbu prearanžovala s aktuálnou kapelou,“ konštatuje LeRa.

Pieseň „Last Day“ sa nahrávala v bratislavskom štúdiu PULP. Skladba je drsnou výpoveďou sklamanej ženy, ktorá sa rozhodla radšej kráčať životom sama, ako s človekom, ktorý za to nestojí. V texte si LeRa servítku pred ústa rozhodne nekladie.

„Je to text v angličtine, aj keď do budúcna nevylučujem ani tvorbu po slovensky, ale jednoducho to zo mňa celé kompletne vypadlo v nepríjemnom emočnom rozpoložení, načmárala som to na papier a rovno aj s melódiou vznikla táto pieseň. Bolo to v čase, kedy som bola v extrémne vyčerpávajúcom, nefunkčnom a náročnom vzťahu. Plná zlosti, sklamania, neustálych konfliktov a hádok. Jediné pozitívum tohto obdobia vidím len v pesničkách, ktoré som vtedy napísala. Inak to teraz cítim presne tak, ako aj spievam v pesničke – zbytočne stratené roky, čas a samé nepríjemné spomienky,“ priznáva LeRa.

Réžiu klipu si zobral na starosť Marco Procházka, ktorý patrí k špičke na Slovensku. Hlavnú úlohu si zahrala sexy herečka Anna Majsniarová, ktorá sa do svojej role skvelo vžila a nerobilo jej problém zahrať aj pikantné scény. Zrejme to bolo aj vďaka fešnému Tomymu Kottymu, ktorý je známy ako multitalentovaný chameleón. Tomy rapuje, hrá, spieva, tancuje, moderuje a účinkoval v reality šou Farma v televízii Markíza.

„S Anči sa poznáme už dlhšie a keď som jej povedala, do akej úlohy by som ju chcela obsadiť, bola nadšená. S Tomym sme sa reálne stretli tesne pred nakrúcaním, lebo si najprv chcel vypočuť pesničku. Bol z nej úplne hotový a to bol pre mňa znak toho, že on je presne tým človekom, ktorý by to mal hrať. Obaja zvládli natáčanie maximálne profesionálne a podali super výkony. Zvlášť Tomy to mal ťažké, lebo počas točenia bolo v UNDEAD aréne, kde sa to celé odohrávalo, asi 40 stupňov. K tomu veľký štáb, horiace sudy, parostroje, vosk zo sviečok na Tomyho hrudi, musel zahrať extrémne vypäté situácie, kedy bojoval o život. A to všetko v naozaj desivom prostredí, ktoré perfektne dotvorilo atmosféru pesničky Last Day,“ teší sa LeRa.

LeRa vydala v roku 2011 debutový album „Tebe a mne.“ Aktuálne sa pripravuje na turné s muzikálmi Ôsmy svetadiel a Matúš Čák Trenčiansky, v ktorých stvárňuje hlavné ženské postavy. Čaká ju turné s talkshow „LÁSKAvá show,“ ktorú moderuje a zároveň pracuje na celoslovenskej kampani zameranej na boj proti páchaniu domáceho násilia na ženách.


Added: 04.09.2019, martin

Related photos