''Do roka a do dňa!'' Vyzýva Marek Ztracený fanúšikov na halové turnénovinka

Po dvoch vypredaných megakoncertoch v O2 aréne sa Marek Ztracený rozhodol urobiť mimoriadne gesto. Oznámil návrat do O2 arény a pridal najväčšie haly v Čechách a na Morave. 20 tisíc vstupeniek venuje zdravotníkom, policajtom, hasičom a všetkým, ktorí riskovali svoje zdravie pre zdravie ostatných v boji s koronavírusom. Turné sa uskutoční v úvode budúceho roka.

Vo februári usporiadal Marek Ztracený najväčšiu českú hudobnú udalosť roka. Dvakrát za sebou vypredal O2 arénu a tieto jedinečné koncerty ocenili desiatky tisíc fanúšikov. Na unikátnu šou prizval ako hostí Hanu Zagorovú, Martu Jandovú a virtuálne i Karla Gotta, ktorému napísal pieseň Ta pravá. Náhla pandémia zásadne zmenila plány, a preto sa rozhodol nič neuponáhľať a skoro do roka a do dňa usporiadať výnimočné turné. Vstupenky budú v predaji od pondelka 11. mája v sieti Ticketportal a v prípade O2 arény i v sieti Ticketmaster. Halové koncerty sa uskutočnia 9. 2. 2021 v brnenskej DRFG aréne, 20. a 21. 2. 2021 v pražskej O2 aréne, 27. 2. 2021 nasleduje Enteria aréna v Pardubiciach a 6. 3. 2021 Ostravar Aréna v Ostrave. Na nich sľubuje veľkolepú šou a predstaví nielen svoje zásadné hity, ale i aktuálny album Planeta jménem Stres, ktorý vydal na začiatku tohto roka.

„Napadlo mi, že by bolo fajn poďakovať a urobiť radosť ľuďom, ktorí v posledných mesiacoch „makali“ najviac a riskovali svoje zdravie pre zdravie ostatných. Rozhodli sme sa teda venovať 20 000 lístkov zdravotníkom, hasičom i policajtom. Ide nám len o to, povedať: „Vďaka za to, ako ste sa zachovali! Urobte si príjemný deň, vezmite priateľku, priateľa, kamaráta, kamarátku a poďte si konečne užiť pokojný večer a bavte sa! Zaslúžite si to!’, opisuje svoj nápad Marek Ztracený.

„Čo sa týka venovaných lístkov, je nám jasné, že nemôžeme prekvapiť a férovo odmeniť všetkých. Šlo by o státisíce ľudí, a to bohužiaľ nie je reálne. Lístky teda po dohode odovzdáme policajnému prezídiu, generálnemu riaditeľstvu hasičských zborov, asociácii záchranných služieb ČR a vybraným nemocniciam (Nemocnice na Bulovce, Thomayerova nemocnice, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Fakultní nemocnice Motol, Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice Ostrava, vedení společnosti Nemocnice Pardubického kraje), ktorí boli nápadom nadšení a hlavne vedia najlepšie, kto by ich mal dostať,“ vysvetľuje Ztracený.

Nejde o koncerty iba pre jednotky integrovaného záchranného systému. Dopad pandémie sa dotýka všetkých, a preto sa spevák rozhodol dať vstupenky zásadne lacnejšie, než je obvyklé. Okrem toho, prvý týždeň bude cena ešte znížená o sto korún pri zakúpení prostredníctvom jeho webu. Stačí sa len zaregistrovať na www.marekztraceny.cz do „Ztracené rodiny“ a využiť unikátny kód, ktorý príde do mailu. Predaj vstupeniek bude zahájený v pondelok 11. mája. „Len ťažko sa dá opísať, ako veľmi mi chýba ten kontakt s vami a ako sa teším, až zase vbehnem na pódium! Tieto koncerty by mali byť taká malá oslava, poďakovanie a hlavne radosť, že sa môžeme zase stretnúť a baviť sa,“ dodáva spevák.


Added: 06.05.2020, martin

Related photos