Čakanie na film KAREL spríjemní videoklip k novej verzii piesne ''Jdi za štěstím''novinka

Súčasťou nových opatrení vlády Českej republiky v boji proti epidémii je okrem iného uzatvorenie kín na dobu minimálne dvoch týždňov, a to od pondelka 12. októbra. Premiéra očakávaného dokumentu KAREL režisérky Olgy Malířovej Špátovej a jeho uvedenie do kín sa preto musí odložiť. Ako informovali tvorcovia filmu, nový termín premiéry v tejto chvíli nie je možné stanoviť.Čakanie na snímku, ktorá unikátnym spôsobom priblíži osobnosť Karla Gotta, priaznivcom legendárneho speváka spríjemní videoklip k novej verzii piesne „Jdi za štěstím“. Slávnu skladbu Karla Svobodu naspieval Karel Gott pri príležitosti svojich 80. narodenín ako svoju úplne poslednú nahrávku v lete 2019 so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Jana Kučeru.

„Rada by som – spoločne so Supraphonom – dala v tejto zložitej dobe malý darček nielen sklamaným potenciálnym divákom filmu KAREL, ale všetkým priaznivcom môjho zosnulého manžela. Pretože slávnostná premiéra i distribúcia filmu musia byť kvôli novým epidemiologickým opatreniam odložené na neurčito, rozhodla som sa potešiť manželových fanúšikov v Českej republike i na Slovensku a zverejniť nový videoklip s titulnou piesňou k filmu KAREL – ‚Jdi za štěstím‘. Je pre mňa o to cennejšia, že je to Karlova posledná nahrávka z júna 2019, kedy ju spieval s vedomím, že ide o pieseň pre vznikajúci film,“ hovorí Ivana Gottová.

Videoklip v réžii Jakuba Sommera zároveň odhaľuje niektoré zábery, ktoré museli tvorcovia s ťažkým srdcom vyradiť a ktoré sa do výslednej podoby filmu nakoniec nevošli. „Bolo nám ľúto, že sa zábery z natáčania so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu v dokumente nakoniec spolu s mnohými ďalšími scénami nepoužili, som preto rada, že aspoň niektoré z nich boli režisérom Jakubom Sommerom a strihačkou Šárkou Sklenářovou veľmi trefne zakomponované do tohto klipu. Som vďačná, že manželovým priaznivcom môžeme snáď aspoň trochu pozdvihnúť náladu v tak neistej dobe práve videoklipom k úvodnej piesni ‚Jdi za štěstím‘. Pevne verím, že čoskoro bude zase dobre, preto prijmite tento darček od nás i Karla ako nádej na lepšie časy,“ dodáva Ivana Gottová, producentka filmu KAREL.

Spoločne s dlhometrážnym kinematografickým dielom KAREL plánoval Supraphon vydať tiež jedinečný soundtrack, ktorého súčasťou je i nová nahrávka piesne „Jdi za štěstím“. Termín vydania soundtracku sa napokon posúva s premiérou filmu.

Soundtrack vyjde na 2CD i v digitálnych formátoch v deň odloženej filmovej premiéry. Predobjednávky soundtracku na Supraphonline.cz i Bontonland.cz zostávajú v platnosti. Album je možné naďalej predobjednávať v digitálnej i fyzickej podobe, objednávky budú expedované v novo určený deň vydania.


Added: 09.10.2020, martin

Related photos