Skupina HEX prezradila hostí na spomienkové koncerty pre Ďuďa v Banskej Štiavnici a v Bratislavenovinka

Skupina HEX si na koncertnú spomienku na speváka Ďuďa pozvala zaujímavých hostí. 14. augusta v Banskej Štiavnici si spolu s HEXákmi Petra Dudáka pripomenú Ján Kuric zo skupiny Vidiek, Lasky z Pary a spisovateľ a teológ Michal Havran. 19. augusta na akcii GRAPE POD MOSTOM vystúpi legendárna Beáta Dubasová, spevák kapely Korben Dallas Juraj Benetin, Juraj Podmanický z Billy Barman a Tomáš Sloboda z Le Payaco!

HEX organizujú presne v deň odchodu Petra Dudáka 14. augusta v Amfiteátri v Banskej Štiavnici koncert s názvom HEX PRE ĎUĎA. Na skladateľa a producenta Ďuďa si HEXáci zaspomínajú aj 19.8. 2021 na akcii GRAPE POD MOSTOM.

„Na obe akcie sme pozvali ľudí, ktorých mal Ďuďo rád a aj my ich máme radi. Patria k našej komunite alebo sme sa stretli pri spolupráci a zafungovalo nám to. Máme pocit, že každý z nich vyjadruje inú polohu hudby a tým budú koncerty ešte zaujímavejšie,“ prezradil Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Chalani z HEXu Martin "Fefe" Žúži - gitara, Tomáš "Yxo" Dohňanský - basgitara, Tibor "Tybyke" Szabados - bicie, Peter "Šarkan" Novák - spev a Ladislav Tvrdý - gitara sa už tešia na hudobné variácie s hosťami. Na koncert do Ďuďovej milovanej Banskej Štiavnice zavítajú Ján Kuric zo skupiny Vidiek, Lasky z Pary a spisovateľ a teológ Michal Havran. 19. augusta na akcii GRAPE POD MOSTOM vystúpi legendárna Beáta Dubasová, spevák kapely Korben Dallas Juraj Benetin, líder Billy Barman Juraj Podmanický, Tomáš Sloboda z Le Payaco, Ján Kuric zo skupiny Vidiek a nemôže chýbať ani Lasky z Pary.

„Zahrá si s nami aj prvý bubeník HEXu a člen skupiny Bez Ladu a Skladu Peter Slameň a známy basgitarista Maťko Gašpar. O hovorené slovo sa v Banskej Štiavnici postará spisovateľ a teológ Michal Havran. Spolu si pripomenieme nášho Ďuďa, ktorý nám veľmi chýba. Budú to pre nás dva špeciálne koncerty, ktoré mu venujeme. Všetci máme veľké šťastie, že sme s ním prežili veľkú časť života a že nám toľko dal. Naši fanúšikovia nám dávajú každodenne najavo, ako ho majú radi a čo aj pre nich znamenal. Každý koncert bude jedinečný, preto pozývam všetkých ľudí, čo majú radi naše spoločné pesničky, ktoré s nami zaspievajú špeciálni hostia. Tešíme sa na vás,“ pozýva Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Príďte si zaspievať HEXácke hity „V piatok podvečer“, „Maťo a Linda“, „Srdce“ či „Keď sme sami“ 14. 8. do Banskej Štiavnice a 19.8. do Bratislavy spolu s ďalšími hosťami zo spriatelených kapiel. Všetky informácie o skupine HEX nájdete na https://www.hex.sk/ a https://www.facebook.com/HEXOFFICIAL/?fref=ts.

HEX PRE ĎUĎA

14.8.2021 Banská Štiavnica Amfiteáter - HEX PRE ĎUĎA vstupenky https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/hex-pre-duda-2021-08-14/

19.8.2021 Bratislava - GRAPE POD MOSTOM vstupenky
https://www.grapefestival.sk/hex-pre-duda-grape-pod-mostom-20-8-21


Added: 09.08.2021, martin

Related photos