Martin Chodúr predstavuje nový singel s erotickou víziounovinka

Český spevák, skladateľ, textár a hudobník Martin Chodúr, ktorý je dobre známy i slovenskému publiku, predstavuje nový singel s názvom Beskydy v mlze. Skladba je predzvesťou pripravovaného albumu Tisíc a jedna noc, ktorého vydanie je naplánované na 1. októbra.

„Inšpiráciou k napísaniu piesne bola predstava hustej bielej hmly, ktorá splýva s ľahko erotickou víziou mileneckého páru na bielej posteli, ktorá sa zároveň stáva maliarskym plátnom. V texte piesne “Kdo se příliš dívá, ten nepochopí svět - ve všem se živé nekonečno skrývá” sa ponúka zamyslenie nad súčasným pretlakom informácií a vnemov pôsobiacich na človeka. Inými slovami, cesta ku šťastiu nevedie cez detailné pochopenie všetkého, ale filtráciou toho nepodstatného s pomocou najsilnejšieho ľudského pocitu, ktorým je láska, “ prezrádza o novej piesni Martin Chodúr.Po hudobnej stránke je pieseň fúziou bossa novy a rocku. Okrem spevu Martin nechal vyniknúť svoj multiinštrumentalizmus - hrá tu tiež na elektrickú i akustickú gitaru, klarinet, flautu, saxofón a klávesy. Ostatné nástroje zaobstarala sprievodná skupina MACH.

Klip z prostredia Beskydských hôr vznikol na Martinov námet, o réžiu sa postarali Martin Štramberský a Petr Jeřábek (MastrCrane Production), za kamerou stál Petr Jeřábek a dron ovládal Martin Štramberský.

„V hmlistých Beskydoch vidíme len to, čo je dôležité. Na bielej posteli s milovanou osobou vnímame v spojení dvoch tiel iba toho druhého a maliar si musí zo zložitej reality vybrať jednu konkrétnu vec, ktorú namaľuje a tým pádom vlastne tiež zjednoduší. Beskydy v mlze sú teda metaforou jednoduchšieho sveta, úniku od zložitosti každodennej reality. „Kdo se příliš dívá, ten nepochopí svět“, dopĺňa k videoklipu Martin.

Album Tisíc a jedna noc a singel Beskydy v mlze vydáva Martin Chodúr v exkluzívnej distribúcii Supraphonu.


Added: 24.09.2021, martin

Related photos