Not Promising Case - druhý zverejnený singel z pripravovaného albumu a lyric videonovinka

Uplynuli už štyri mesiace odkedy dolnokubínske gotické hard&heavy kvinteto Not Promising Case vydalo debutový singel Klamem. Ale ešte štyri mesiace si počkáme na ich rovnomenný debutový album, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta v magický dátum 23.02.2023. To je však ešte stále z väčšej časti hudba budúcnosti.

V posledný októbrový deň, na halloween, sa kapela rozhodla skrátiť čakanie sebe i svojim fanúšikom druhým singlom, ktorý azda v príznačnejší deň ani vyjsť nemohol. Pieseň sprevádza azda ešte ponurejšia atmosféra ako tomu bolo pri prvotine kapely. Podmanivý spev, hutná gitara, rozlievajúca sa klávesová melodika a samozrejme slovenský text odkazujúci na jedinú kultovú postavu.Nosferatu – postava neodmysliteľne spätá s Oravou rovnako ako kapela samotná. Azda nebude náhoda, že skladba, na ktorú sa desať rokov viac-menej iba prášilo vyšla v štúdiovej podobe v tom istom roku, keď slávny rovnomenný horor slávi storočnicu.

Aj táto skladba sa okrem zverejnenia na mnohých streamovacích platformách dočkala lyric videa – tento raz kresleného – ktoré vzišlo z autorskej spolupráce Dominiky a Schnapsa. O nahrávanie sa opäť postaralo štúdio Apollo a mixing a mastering si vzal na starosť Jaro Plichta.


Added: 04.11.2022, martin

Related photos