MEOWLAU X VAL vydáva singl Pocket Moneynovinka

''Spievame o peniažkoch, ktoré sme nikdy nemali. – 'Pocket Money' od MEOWLAU X VAL.''

Riff, ktorý celý deň nedostaneš z hlavy. Takto možno popísať nový singel projektu MEOWLAU X VAL s názvom Pocket Money, ktorý okrem iného vyzdvihuje dôležitosť vreckového v živote dospievajúceho človeka. Vypočuj si ako znie ich energia a zaspomínaj si na to, ako si si chcel kúpiť nové pogy, no bohužiaľ si na ne vtedy nemal.''

MEOWLAU X VAL pokračujú v prekonávaní ich typickej zvukovosti novým singlom s názvom Pocket Money, v ktorom počuť kompletnú kapelnú zostavu, po prvýkrát aj s novým bubeníkom, Vladošom Paškom. Ten do singlu vkladá objem nefalšovanej energie a pozdvihuje projekt opäť na nový level. ''Bicie sme si nahrali sami v skúšobni - povedzme že ide o low-budgetové riešenie, nakoľko ide o tak špecifický nástroj, že sa väčšinou nahráva skôr v štúdiách. Napriek tomu si myslím, že majú hutný a solídny zvuk, za čo ďakujeme Maťkovi Rumanovi z kapely Billy Barman za zapožičanie mikrofónov, nášmu milovanému zvukárovi Jakubovi Simonidesovi za nahrávanie a Lukášovi Klincovi z projektu Breathe the Vapor za perfektný mix a master. Samozrejme, Vladoš je pán bubeník - ďakujeme za tvoj prínos.'' Objasnila Lau, okrem iného taktiež členka kapely Billy Barman.Špecifickú tematiku textu opísala speváčka a textárka Val: ''Text je o peniazoch. Je to tak. Či ich máme, nemáme, alebo by sme ich chceli mať, peniaze sú predmetom každodenného života. V texte sa reálne spieva o tom, ako by sme chceli žiť svoj vysnívaný život, možno sa odsťahovať, cestovať, kúpiť si auto, ale naša finančná situácia nám to nedovoľuje. Chceli by sme ale poukázať na to, že nie všetko je postavené len financiách a mnoho zážitkov sa dá vybudovať aj na veciach, ktoré sú našťastie zadarmo… ako ja rada hovorím “money will come and go”, ale spomienky si len tak nekúpiš.''

DNB&POP projekt MEOWLAU X VAL aktuálne finishuje posledné prípravy na festivalovú sezónu. Novú nabitú show odprezentujú na najprestížnejších a najväčších česko-slovenských festivaloch, no prvýkrát si zahrajú aj na známom maďarskom festivale neďaleko Balatonu. ''Brutálne sa teším na všetky festivaly a koncerty, do každého jedného dávam dušu. Špeciálne sa teším na väčšie pódiá kde sa nemusím krotiť a môžem hrať hlasitosťou, ktorá je mi prirodzená. Tieto koncerty majú pre mňa ďalšiu pridanú hodnotu. Plus som veľmi ''letný '' človek, takže outdoorové koncerty sú pre mňa ako stvorené,'' vysvetlil Vladoš. Všetky zastávky tohtoročnej letnej sezóny môžeš sledovať na našom Instagramovom profile.

MEOWLAU X VAL súčasne pracujú na novom, akustickejšom a ''tvrdšom'' EP s názvom RAVEn, ktoré uzrie svetlo sveta na prelome rokov 2024 a 2025. Jeho súčasťou bude aj novinka Pocket Money, či nedávno vydaný Hypocrite.

Singel Pocket Money je od dnešného dňa k dispozícii pod hlavičkou Warner Music CzechRepublic na Spotify, Apple Music a ďalších streamovacích platformách.


Added: 28.06.2024, martin

Related photos