Band

Trilobeat

Aktivní roky: 2018 -Trilobeat
Zdroj: Unavená agentura


Buď správcem tohoto profilu


Trilobeat je hudobný projekt, ktorý prináša čerstvý prístup k modernej inštrumentálnej hudbe. Žánrovo vzpierajúce sa klavírne kompozície Jakuba Mikulu dopĺňa netradičné využitie priečnej flauty a vokálu Kataríny Mikulovej. Dynamickú rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl (King Shaolin, Celeste Buckingham) a na bicích nástrojoch Marek Sasko (Horehigh, Matej Vavra Band, Genius Locci). Ich tvorba zaujala nadšencov alternatívnej hudby, prog-rocku alebo nu-jazzu. Projekt je oceňovaný pre intenzívne živé vystúpenia umocnené vizuálnymi prvkami.

Trilobeat vydal eponimný debutový album (2019) a viacero singlov či audio-vizuálnych nahrávok zo štúdia. Album mal kladné ohlasy a o jeho vydaní informovala väčšina hudobných portálov. Z krstu vznikla časť relácie Umenie, odvysielaná na RTVS. Skladby z albumu zazneli na viacerých rádiách (Rádio Jazz , Rádio Devín, Rádio FM, Rádio Regina, New Model Radio, Rádio Tlis).

Trilobeat odohral viacero významných koncertov, napríklad sa predstavil ako hosť na turné Ľudových Mladistiev a aj na krste ich CD v Štúdiu 1 Slovenského rozhlasu. Projekt taktiež vystúpil na festivaloch ako Slovenské alternatívne leto, Pohoda, Kremnická jazzda, Zvuk for Štiavnica, Jazz fest Vráble, Beseda u Bigbítu (CZ) a iné, odohral viacero klubových turné po Slovensku.

Trilobeat má za sebou veľa koncertných a štúdiových spoluprác: napr. Šimon Švidraň (Darkness Positive, Funkiez), Igor Ochepovsky (Igor Ochepovsky project), Tibor Feledi (Tibor Feledi Kairos quinted, Katarína Máliková) Erik Šulc (Medial Banana), Peter Zajaček (Medial Banana, Frankie Kimono), Roman Kovacz (La3no Cubano).

Aktuálne Trilobeat dokončuje práce na druhom albume, ktorého vydanie je naplánované na jar 2022 pod hlavičkou vydavateľstva Hevhetia. Na albume spolupracovali s viacerými svetovými menami – napríklad s Adamom Holzmanom (Steven Wilson, Miles Davis, Trifecta) a Davidom Kollarom (KOMARA, Steven Wilson, Erik Truffaz), z lokálnej scény s gitaristom Vladimírom Miklášom, basgitaristom Michalom Šelebom alebo trubkárom Michalom Cálikom. Koncepčný album na tému zániku civilizácií bude doplnený o vizuálnu stránku – v procese tvorby je aj alegorický hudobno-filmový dokument (réžia/scenár Jana Durajová, Ivan Hrušovský).

Added: 12.05.2022, martin