Band

Hrana

Aktivní roky: 2010 -Hrana
Buď správcem tohoto profilu


Skupina Hrana vznikla "v hlave" textára, skorospeváka a pseudorapera Hola(Dharma Inc.) ešte v minulom storočí(tisícročí?). Tento názov ho totiž "prenasleduje" od roku začiatku 90-tich rokov, kedy Holo založil hudbný klub Hrana na Myjave, kde sa konali prvé koncerty hc, punk, či alternatívnych skupín(dokonca z celej Európy či USA) mimo Bratislavy. A kedže sa v tom čase žilo naozaj "na hrane", tak sa stopa Hrany čoskoro stráca...Objavuje sa znovu v r. 2007, kedy na albume skupiny Dharma Inc. môžeme násjť skladbu s rovnomenným názvom. Ale až v lete v roku 2010 získava kapela svoju tvár, kedy sa Holov pôvodne autorský projekt stáva regulérnou skupinou, a to vďaka ľuďom, ktorí ju tvoria a ktorí mu dali svoju dôveru, a v neposlednom rade svoj veľký hudobný vklad, bez ktorého by Hrana nebola Hranou....

V lete 2010 spolu začínajú skúšať Holo a Dude z kapely Dharma Inc., ku ktorým sa pridáva mladý, ale o to talentovanejší klávesák Majlo, ktorý hráva alebo hrával skoro vo všetkých kapelách v ternčianskom kraji (napr. SPK, Impress, Egon Dust, Panáčik, Dharma Inc...). Po spoločnom "jamsession" s bubeníkom Jurajom Lehutom (Ska2tonics), sa tento rozhodne tiež "balancovať na hrane", a prichádza do kapely. A s ním neprišiel zákon, ale produkcia prvého albumu kapely, ktorej sa ujal práve Juraj. Nahrávalo sa v jeho JL Records(Pocisková,Mikulčík,Ska2tonics,Palonder....), gitaru nahral v súčastnosti jeden z najlepších slovenských gitarisov Marian Fero (spolupraca či hranie s Petrom Bičom, Adamom Ďuricom, Ankou Repkovou , Depresy, Metropolis, Good Bye Lenin, ale aj jazzovymi Aurelius Q, Blue Carpathian Sunset...) a stáva sa stálym hosťom kapely, resp. jej "cestujúcim" členom, vzhľadom na jeho pracovne-hudobnú vyťaženosť. Marian momentálne balancuje pre zmenu na palube lode, kde hrá, a preto nie je jeho tvár na fotkách skupiny, ale určite ho čoskoro uvidíte na koncertoch. Kapela prijala na post "zaskakujúceho" gitaristu Marcela Nemšáka, z legendárnych undergroundových kapiel, Imbecilofília a Disband, a partia sa "utužila" natoľko, že Marcel sa stáva právoplatným gitaristom Hrany. V r. 2012 prichádza druhý album u novej firmy, druhé turné, účasť na najväčších slovenských festivaloch či kontroverzný retro recesistický klip a singel zároveň s legendou slovenského popu Beátou Dubasovou...V roku 2013 odchádza Majlo, samozrejme sme ďalej kamaráti, akurát smerovanie kapely je iné. Rock´n´roll začína, a od ska pop funku kapela prechádza k tvrdšiemu ska punk n rollovému zvuku, pretože toto je nám blízke ...Svedčí o tom aj spoločná skladba s kapelou Konflikt, ktorá vyjde na jeseň 2013!

Druhý album je vonku, tretí na ceste, koncertov je požehnane, čo viac si želať? Hrana je tu, teraz, a hlavne...Hranu nemožno zlomiť !!! :-)

Added: 12.07.2014, martin