Band

Heľenine oči

Aktivní roky: 2003 -Heľenine oči
Zdroj: Janka Marczellová


Správce tohoto profilu
rajo101


Heľenine oči – prešovská kapela lokálneho významu s globálnym dosahom.

Kapela HO fakticky začala hrať v roku 2003, kedy zrejme náhodne a úspešne absolvovala súťaž „Stropkovská hudobná liga“, ktorú náhodne a úspešne a prekvapivo vyhrala. Bolo to prekvapením už len z toho dôvodu, že sa na tento koncert nedostavil bubeník kapely. No aby som povedal pravdu nedostavil sa lebo neexistoval :D

Od roku 2003 hráme pravidelne v kluboch a na festivaloch v rámci východného Slovenska a už sa talabáme pravidelnejšie na Západ.

V roku 2003 vydalo zoskupenie HO demonahrávku „Na Heľenku“ a v roku 2004 najsamprvší album „Impérium lahodných chutí“.

Krst albumu sa uskutočnil 3. 12. 2004 v prešovskom V-klube za účasti kapiel The Kľemones zo Slovenska a Znouzectnost – light-punkovej legendy z ČR. Krstným otcom sa stal Martin Višňovský z prešovskej kapely Chiki liki tu-a. Diki Maťo.

Tento album sa stal v rokoch 2006 a 2007 6tym najhranejším albumom v Jukeboxoch na východnom Slovensku. Po tomto zistení sme sa trochu opili.....

No a potom sa album vypredal. Po tomto zistení sme sa trochu opili ešte o trochu viac.....

Kapela HO hrala v klasickom rockovom zložení: spev, gitara, basa, bicie. Od roku 2005 pribrala druhého gitaristu, čím dosiahla hutnejší sound a rockovejší look (yeah!!!) hej a ešte vraj máme "pregnantnejší sound".(a zvýšenú spotrebu liehovín )

V roku 2008 rutila kapela HO do svojich fanúšikov Druhé CD pod názvom "Tafasasamáš". Nosiču sa podarilo plnohodnotne nadviazať na predchádzajúce CD.

Samozrejme kapela priebežne pracuje na ďalších hlúpostiach na album č. 3 :D

Momentálne vystupuje v zložení: Lynch (spev), Kubo (sólová gitara), Alfo (sólová gitara, spev), Bizón (basa) a Skippy (bicie, spev, gitara… a všetko ostatné potrebné aj nepotrebné).

V repertoári máme vlastné skladby, ku ktorým väčšinu textov robí spevák Lynch, a 4 covery. Pár skladieb je v miestnom dialekte tzv. "Prešovčine" ktorá dodrbáva spisovnú Slovenčinu a prekvapivo dodrbáva aj Šarištinu...

Novinármi je štýl, ktorý kapela hrá, označovaný za alternatívny folk-punk s prvkami metalu a ska. Kapela sa skôr stotožňuje so žánrom eskimo folk-punk čo určite lepšie poukáže na štýl hudby ktorý hráme :D.

Added: 20.07.2014, martin