Band

Lavagance

Year: 2006Lavagance
Zdroj: SOUL FOR SHOW


Správce tohoto profilu
ju-ro


Lavagance je slovenská indiepopová kapela. V súčasnosti pôsobí najmä v Bratislave.

V roku 2006 Lavagance vydali svoje prvé EP s názvom Back to Attraction, CD obsahovalo 6 pesničiek a dátovú stopu - klip k pesničke "Miles". EP Back to Attraction vznikalo v štúdiu Lavagance a vyšlo na značke Pohoda. Koncom roka 2006 uznali kvality tohto zoskupenia aj hudobní akademici - Lavagance získali troch Aurelov v kategóriách Najlepší album v kategórii alternatívna hudba, Najlepší videoklip („Miles“) a Objav roka.

28. novembra 2007 Lavagance vydali ďalší štúdiový album pod názvom Orthodox Experience. Album Orthodox Experience bol poslucháčmi Rádia_FM vyhlásený za najlepší slovenský album roku 2007.

1. apríla 2009 vyšlo v poradí tretie CD Lavagance - Divine Darkness

4. mája 2009 Lavagance oznámili začiatok spolupráce s britským hudobníkom Eddiem Stevensom. Prvým výsledkom spoločnej práce je singel „Blood“ ktorý vyšiel 9. septembra 2009 a je súčasťou albumu s termínom vydania 15. október 2009.

15. októbra 2009 vychádza štvrtý album pod názvom I Like This Temper. Ten obsahuje 5 skladieb (+ rádiovú verziu skladby „Blood“), ktoré Lavagance z predošlých troch albumov vybrali a spolu s producentom albumu Eddie Stevensom kompletne nanovo nahrali. O nové aranžmány sa postaral samotný Eddie Stevens, ktorý album dokončil vo svojom londýnskom štúdiu.

(zdroj Wikipedia)

Added: 13.08.2014, ju-ro