Band

Fuera Fondo

Year: 2006Fuera Fondo
Buď správcem tohoto profilu


2006
Myšlienku kapely uskutočnili Boris (trumpeta) s Daliborom (gitara a spev) v podobe prvej spontánej skúšky, ktorej sa zúčastnili aj Tomáš (klávesy a spev), Dodis (bicie), Marčis (basgitara) a Vinco (akordeón). Na skúške sa asi väčšina chalanov videla po prvýkrát. Dopadla katastrofálne, no napodiv všetkých sa uskutočnila ďalšia nasledujúci štvrtok. Odvtedy bývajú skúšky vo štvrtok :)


2007
V kapele pribúda ďalší dychový nástroj v podobe Dana (altsax), ktorý prichádza začiatkom leta a vzniká prvý názov kapely, ktorý sa zachoval do dnešného dňa. FUERA FONDO

2008
Tento rok bol prelomový v tom zmysle, že kapela začala koncertovať a to v pomerne veľkom štýle, keď 22.3. 2008 - na Borisove narodeniny, odohrala prvý koncert vo Vrbovom. Druhý koncert ako predkapela Hexu v Sokolovciach a po ďalšom predstavení na festival KON open Air to odpálila hneď na najväčšom festivale TOPFEST 2008. Do konca roka odohrala celkovo 10 koncertov.

2009
Tento rok bol prelomový v tom zmysle, že kapela začala koncertovať a to v pomerne veľkom štýle, keď 22.3. 2008 - na Borisove narodeniny, odohrala prvý koncert vo Vrbovom. Druhý koncert ako predkapela Hexu v Sokolovciach a po ďalšom predstavení na festival KON open Air to odpálila hneď na najväčšom festivale TOPFEST 2008. Do konca roka odohrala celkovo 10 koncertov.

2010
Do kapely sa pridáva ďalší nástroj - trombón, ktorý obsluhoval Peter. Počet členov kapely tým stúpol na číslo 8. Rovnako aj produktivita nových a hlavne vlastných piesni začala narastať, čo naznačovalo potrebu nahrať debut. Toho roku kapela opäť zavítala, okrem iných, aj na festival Topfest 2009, kde otvárala festival na hlavnom stage-i, niekoľko hodín pred ich veľkým vzorom, kapelou SKA-P zo Španielska.

2011
Kapela odohráva najväčšie množstvo koncertov a dostáva sa aj na festivaly do ČR. V lete natáča svoj druhý klip k pilotnej piesni albumu „Kráčajúc svetom“ a ten vyhráva prvé miesta v niekoľkých hitparádach. Klip pokrstila kapela Divokej Bill na tour kapely Polemic, na ktoré boli na pár koncertov pozvaní aj FF. Vzniká featuring so skupinou Ska2Tonics s názvom „Podarí“, ku ktorému sa automaticky točil ďalší klip a je nasadený do hitparád, v ktorých opäť obsadzuje prvé miesta. Koncom roka opúšťa kapelu Peter (trombón) a Vinco (akordeón), ktorý vzhľadom ku školským a zamestnaneckým povinnostiam nemôžu ďalej pokračovať v hraní. Pokračuje sa v okresanej zostave s číslom 6, menovite: Boris, Dalibor, Tomáš, Dodis, Marčis a Dano.

2012
Neprišiel koniec sveta, ale opäť veľa koncertov a chalani sa dostávajú opäť do štúdia, kde nahrávajú nový singel „Slnko“, ktorý spolu s ostatnými peckami odohrajú opäť na festivaloch doma, v ČR a Poľsku. Takisto sa uskutočňuje ďalší featuring so speváčkou Sisou Fehérovou k piesni „You're wondering now“ (cover), na pamiatku zosnulej Amy Winehouse.

2013
Rok veľkých zmien, prevratov a nových vecí. Absolvované prvé vlastné turné s kapelou The Spankers, no hneď po jeho ukončení Dalibor avizoval nútený odchod z kapely kvôli pracovným a rodinným povinnostiam na konci leta. Kapela sa teda snaží už od začiatku roka hľadať náhradu a zaplniť miesto po jednom zo zakladateľov kapely. Cez leto rovnako prichádza do kapely opäť ďalší nový dychový nástroj a to tenor sax s prvom dievčinou v kapele Dankou.

Z viacerých uchádzačov na post gitaristu nakoniec vzišli hneď dvaja a to Fiďo a Miško, takže kapela má opäť osem členov.

Vo vynovenej a omladenej zostave kapela zhromažďuje a dokončuje materiál na sústredení k novému albumu a natáča nový klip k piesni „Srdce dobre vie, že...“

2014
Hneď na začiatku roku sa kapela sústreďuje hlavne v štúdiu, kde dokončuje druhý album, ktorý vychádza v marci s názvom Žúrový kráľ a pod rovnakým názvom sa ide na turné k albumu po SR a ČR s kapelami The Spankers, Hugo Čáves Orcestra a Queens of everything. Na albume je veľké zastúpenie hostí ako Sisa Féherová, Medial Bannana, Ska2Tonics, Miško Urban (Slniečko), a mnoho ďalších

Added: 31.10.2014, martin