Band

Eufory

Year: 2008Eufory
Buď správcem tohoto profilu


Zrod skupiny EUFORY, na ktorého počiatku stála bubeníčka Miriama Hodoňová ako zakladajúci člen kapely, siaha do obdobia začiatku leta roku 2008. Miriama, tvrdá vyznávačka heavy metalu, glam metalu a hard rocku 80tych rokov, začala hrávať na bicie nástroje, za ktorými si drží stabilné miesto v skupine EUFORY až do súčasnosti. Post gitaristu prakticky okamžite už v počiatku vzniku kapely obsadil jej brat Štefan Hodoň ml., ktorého tento nástroj pohltil už v útlom veku a gitara sa stala jeho neodmysliteľnou súčasťou života, jeho štýlom a ďalšou časťou anatómie tela…čiže prakticky všetkým. Nakoľko obaja, Mirka aj Števo, pochádzajú z muzikantskej rodiny, niet divu, že prvými piliermi kapely sa stali práve oni. Spočiatku prevládal úmysel, aby sa EUFORY formovala ako revivalová skupina, hrajúca prevažne skladby od legendárnych DEF LEPPARD. No príchodom skúseného speváka Ľuboša Senka v septembri 2009, ktorý vyplnil prázdne miesto za mikrofónom, sa kapela začala uberať aj cestou, povedzme, troška tvrdšieho soundu.


Na prelome rokov 2009 a 2010 sa k utuženému jadru kapely pridal ďalší gitarista Ján Adámik. Najprv v kapele pôsobil ako hosťujúci člen, no po krátkej chvíli sa rozhodol v EUFORY zotrvať a posilniť kapelu, nakoľko si so Števom brnkli po tej istej a správnej strune. Jano do formácie zapasoval nie len svojim hudobným cítením a štýlom hrania na gitaru, ale taktiež veľkým srdcom človeka ako takého.


V prvých dvoch až troch rokoch skupina EUFORY zápasila s problémom obsadenia miesta basového gitaristu. Počas tohoto obdobia sa na poste basáka udialo niekoľko personálnych zmien. Tu treba spomenúť konkrétne dve dôležité mená - Lukáš “Žigy” Žingor a Jaroslav Rybárik. Oni boli takisto pri zrode kapely, jej rozmachu a naďalej zostávajú priateľmi a podľa všetkého aj fanúšikmi EUFORY. Patrí im preto veľká vďaka! Na jar roku 2012 sa na mieste basového gitaristu udiala podstatná a pevne veríme, že posledná zmena. Do EUFORY prijal ponuku veľmi šikovný a cieľavedomý Aďo Benca, ktorý zbytok kapely ohúril svojou tichou charizmou a obrovskou chuťou hrať. Jeho príchod privial novú, čerstvú energiu, ktorú kapela potrebovala ako soľ.


Začiatkom roka 2014 gitarista Jano Adámik po dlhom váhaní z kapely odchádza a prakticky okamžite ho na jeho poste nahrádza výnimočný a talentovaný Peter Drábik, ktorý sa ponuky postu gitaristu s radosťou ujal a za dva týždne skúšania celého repertoáru kapely odohrá svoj prvý, vynikajúci koncert. Týmto si Peter zaisťuje stabilné miesto v kapele.


Na jar 2014 sa kapely ujíma obetavý a cieľavedomý manažér Jarko Pliešovský. Jeho odhodlanie a zapálenie pre kapelu je obdivuhodné, takže marci 2014 sa EUFORY okamžite zatvára do nahrávacieho štúdia a pod jeho záštitou kapela nahráva prvý oficiálny singel z názvom „From The Other World“ . Týmto sa Jarko Pliešovský zaradí do kapely, ako plnohodnotný člen EUFORY a je odhodlaný kapelu posúvať aj naďalej nekompromisne vpred.


EUFORY, ako mnohé iné kapely, tiež neobchádzajú temné obdobia a nepríjemnosti. Koncom roka 2012 a začiatkom 2013 sa skupina krátkodobo rozpadá. No napokon sa spolu všetci zišli za „okrúhlym“ stolom pri pive a na tomto stretnutí, aj s podporou fanúšikov, si uvedomili, aká by bola obrovská chyba kapelu nechať v zabudnutí a úplne ju rozpustiť. S obrovskou radosťou a nadšením kapela vstáva zo svojej kómy, naberá nový dych, dorába rozrobené a rozrába nové skvosty metalovej hudby, ktoré bezpochyby hlasno rozbúšia všetky metalové srdcia pod oceľovými a mocnými krídlami novodobého náboženstva menom HEAVY METAL!

Added: 02.06.2015, martin