Band

Mofokiller

Year: 2006Mofokiller
Buď správcem tohoto profilu


Dnes už bratislavská kapela MOFOKILLER vznikla v Prievidzi v roku 2006. Do svojho rozpadu koncom roku 2007, pôsobila pod názvom Mofo Killer Ain.

Aj napriek krátkemu fungovaniu sa skupine podarili zaujímavé veci. Nahrala EP Love&Lies, vystupovala na letných festivaloch, na jar 2007 hrala v relácii Metro na STV spolu s kapelou HARMFUL v ktorej pôsobil basgitarista Faith No More Billy Gould.
V lete 2007 sa stala víťazom súťaže ECHO STUDIOS MAKEZ STAR a mala nahrať album, ktorého producentom mal byť práve Billy Gould. Po odchode speváka Mira Beku k realizácií nikdy nedošlo.
Kapela si dala pauzu na neurčito. Počas medziobdobia členovia Mofo Killer Ain pôsobili v kapelách No Gravity, Gas, From Our Hands, Noisecut, Zlokot a Millhouse. Na jar 2013 sa skupina vracia na scénu ako MOFOKILLER. Nahráva 3 skladbové EP. Singel SLAPJACK sprevádza akčný videoklip v ktorom účinkuje majsterka sveta v thaiboxe Lucia Krajčovič. Mofokiller absolvuje turné po slovenských kluboch, tentokrát už aj s piatym členom. Post druhého gitaristu obsadzuje Henrich Slezák /ex Digitus In Recto/.
25. mája 2015 Mofokiller vydáva svoj debutový album „ Väzby“.
Legendárny FAITH NO MORE si kapelu pozvú ako hosťa na ich bratislavskom koncerte 10.júna 2015.

Added: 27.06.2015, Marek